57/96. Voodi.

Vahel ajab tõsiselt muigama, et kuidas ikka igasugused soovid täituvad ja soovitud asjad minuni jõuavad. Tekib mingi asja järgi vajadus ja mõlgutan mõtteid sellest asjast ning järgmisel hetkel on see asi ootamatult mulle koju saabunud. Sellel korral jõudis lidinal-ludinal kohale madrats, mis haaras kaasa ka voodi.

Juba pikemat aega oli plaanis voodi välja vahetada, aga alati lükkasin sellega tegelemise edasi. Lihtsalt selle sobiliku magamisaseme otsimine tundus liigselt tüütu tegevusena ja alati mõtlesin, et ahh käib küll see vana voodi moodi asjandus. Just nimelt asjandus, sest aastate jooksul oli diivanist alles jäänud ainult mingid paneelid ja sellel erinevad madratsid. Eelmisele koerale meeldis voodis magada ja oli vajalik, et magamisase oleks piisavalt madal ning siis tuligi diivan laiali lammutada ja midagi madalamat aretada.

Igatahes see voodi otsimine venis. Kuid viimastel nädalatel tundsin, et see tüütu otsimise protsess tuleb ikkagi ette võtta. Koerte hoiukodust sai nende päris kodu ja lõpuks lihtsalt ma ei mahtunud kahe koeraga mugavalt voodisse ära. Vajasime suuremat mugavamat madratsit meile kõigile. Alumise osa osas oli juba ideid, et kuidas midagi valmis nikerdada. Igatahes päris tõsiselt mõlgutasin mõtteid uue madratsi otsima hakkamisest kui äkki naabrinaine koputas uksele ning soovis abi. Ta parasjagu vahetas mööblit välja ja vajas ühe madratsi müügikuulutuse tegemiseks abi. Madrats tundus igati kobe ja muigasin, et polegi vaja kuulutust teha, sest ostan selle ise ära. Kuna ta plaanis madratsi all oleva vana voodi minema visata, siis mul lõi kohe pirni põlema. Ohh, võtaks siis juba selle ka. Tegemist oli vanema voodiga nõuka ajast. Alumine osa moodustas panipaiga, millele sai ligi madratsit tõstes. Vajasin peidukat, kuhu saaks talvisel ajal kõik lapse rulad, tõukekad ja muud pikemalt mitte vajaminevad asjad ära panna. See peidukas oli ideaalse suurusega. Kuid voodi servad mind ei vaimustanud ja plaanisin voodi natuke ümber teha. Nii saingi ootamatult soovitud madratsi koos boonusega ehk voodiga kõrvalt korterist. Naabrimees lammutas voodi juppideks ja vedasime selle koos madratsiga minu juurde.

Voodi osas oli natuke leiutamist. Kuna servad hoidsid paigal madratsiresti ja madratsit, siis see oli väike murekoht. Servasid ma ei soovinud ja neid plaanisin kasutada ühe teise asja ehitamiseks. Restide osas tuli need saada paigale nii, et need oleks paigal, aga vajadusel ikkagi saaks neid natuke liigutada ja asju peidukasse mahutada. Kääridega keskelt rest sai kaheks osaks tehtud ja edasi naeltega pusimist. Lõpuks sain nii, et keskelt saab reste nihutada, et tekib piisavalt suur avaus asjade peidukasse panemiseks. Madratsi osas ei olnud muret kuna raskuse tõttu see ei liigu kuhugile. Aluskasti osas natuke mõnes kohas tuli nokitseda ja eemaldada külgede kinnituseks mõeldud osad. Kaunistuseks jäi voodi ja seina vahele kunagi koju toodud voodi ots. Ja oligi valmis.

Kuna voodi oli koertele ikkagi natuke liiga kõrge, siis nende jaoks leiutasin midagi valmis, et nad saaksid mugavalt voodisse ja voodist ära. Seda näeb ka blogis mingi aeg. Kas lemmiklooma koht on voodis, see on vist nii ja naa teema. Minu jaoks on alati olnud elementaarne, et lemmikloomad võivad mul voodis olla. Kuna tervise tõttu viibingi rohkem voodis, siis oleks julm keelata loomal minuga voodis aja veetmise võimalust. Muidugi on tavaks, et alati peale õuest tulekut koertel käpad pestakse, et midagi ebasobilikku mulle voodisse ei satuks.

Igatahes saigi jälle miskit valmis nokitsetud. Voodist järgi jäänud osadest ehitasin nümfkakaduudele okste hoidmise raami. Kellegi vana sai uue elu ja rõõmu nii minule kui ka mu lemmikloomadele. Kuna oma voodiaseme pidin laiali lammutama, siis sealt sain jällegi materjale millegi uue tegemiseks. Taaskasutus ruulib. Kes tunneb rõõmu üübermoodsast uuest voodist ja kes tunneb rõõmu taaskasutusest ning sellega kaasnevast leiutamisest ning nokitsemisest.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s