58/96. Okste hoidjad papagoidele.

Kodus vabalt elavate lindudega koos elamine on omamoodi väljakutse. Koguaeg tuleb jälgida, et neil oleks piisavalt tegevust ja kohti, kus saaksid ronida ja toimetada. Linnud vajavad ka vaheldust ja põnevust ning kui ei ole piisvalt lindudele mõeldud kohti, siis otsitakse põnevust minu asjade lõhkumise ning määrimise arvelt. Tavaliselt iga 1-2 kuu tagant teen väikseid muudatusi. Ehitan midagi juurde, parandan miskit või lihtsalt tõstan lindude asju ümber. Kuigi alguses nümfkakaduud on uuenduste osas arglikud, siis ikkagi suhteliselt kiiresti võtavad uued asjad . Nende jaoks on väiksed muudatused hea stiimul. Muutuvad kohe aktiivsemaks, kui nende jaoks midagi uut ja huvitavat silmapiirile ilmub.

Pikalt soovisin, et oleks mingi karkass või mingi asi, mille külge oleks hea siduda oksi, mis looklesid toanurkadest toa keskele. Üks lindude karantiini puur seisis pikalt kasutult ja tahtsin selle kokku panna ja panipaika peidutada. Kuid see puur hoidis üleval kogu okste kremplit. Oli vaja midagi asemele panna, aga puudusid ideed, et kuidas ja mida peaks ehitama.

Kui voodi ümber tegemisest jäi materjale üle, siis avastasin, et nendest saaks ilusti ehitada mingi karkassi okste hoidmise jaoks. Natuke nuputamist, puurimist ja nokitsemist ning saigi valmis. Kuna materjalis olid juba olemas kruvide kohad, siis need olid ideaalsed okste sidumiseks. Varajasemalt oli karantiini puuri peal nümfkakaduude söömiskoht ja seda enam ei olnud. Selles osas tuli veel midagi ette võtta. Ühe tugitooli juppidest sai ehitatud nümfkakaduudele söögilaud. Ja oligi valmis uus kummaline moodustis. Nüüd saab oksi mõnuga juurde tuua, sest on kohti, kuhu neid annab siduda. Nümfkakaduud praktiliselt kohe asusid okstel turnima ja terve õhtu vadistasid. Ei teagi, kas kiitsid mu kätetööd.

Voodit välja vahetades jäi alles üks nõukaaja diivani osa. Selle lammutasin laiali ja lõpuks sain kätte vedrudega paneeli. Eelmisel aastal ühest sellisest tegin riidenagi. Ehk siis vedrudega paneel on seina külge kinnitatud ja sellele on on pandud hunnik metallist konkse, kuhu saab kõike riputada. Neid konkse saab vastavalt vajadusele ümber paigutada. Tõukerattale ostetud rattakorv ei leidnud kasutust ning sai seegi kinnitatud selle vedrupaneeli külge. Aga mida ette võtta teise vedrupaneeliga?

Tõstsin seda elamises ühest kohas teise, et leida sellele mingigi kasutusviis. Eelnevalt valmis tehtud riidenagi kõrvale see ei mahtunud, muidu oleks vedrupaneeli riidenagi pikendanud. Tõstsin selle lihtsalt tuppa seina äärde. Äsja valminud okste hoidmisraamile oksi kinnitades avastasin, et seda vedruraami saab ka kasutada okste hoidjana. Nümfkakaduud juba ammu käisid koridoris riidenagi uurimas ja sellel ronimas. Seega said nad nüüd endale kohe päris enda vedruseina. Hetkel on sellel oksi vähe, sest nümfkakaduud on usinasti oksi hävitanud ja mingi aeg tuleb tuua uued oksad ja siis juba suurem kogus. Ideaalis sooviks terve selle vedrupaneeli katta okstega. Nümfkakaduudele meeldib okstel turnida ja selle idee võtsid kohe rõõmuga vastu. Olin lõpetanud okste panemise kui nad juba kõik uurima asusid.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s