Nukumaja ja nukud (? /96)

Täiesti juhuslikult sain maja omanikuks. Parasjagu oli teel kuhugi, kui jäi silma ühe prügimaja kõrval midagi värvilist. Värvid meelitasid asja uurima ja selgus, et tegemist oli täiesti korraliku nukumajaga. Kõrval kotikeses oli veel nukumajale kuuluvat mööblit. Mõne hetke pidasin endaga aru ja otsustasin selle nukumaja koos kotikesega kaasa haarata. Mida teen mina vana inimene nukumajaga? Kiiresti hakkasid liikuma mõtted nukumaja muutmise suunas, et lihtsalt proovida teha sellest midagi huvitavat. Sedasi saan panna proovile oma loomingulisuse ning saan jälle midagi huvitavat projekt96 tehtud asjade nimekirja.

Koju jõudes esimese asjana hoolikalt pesin kogu nukumaja. Tõesti tegemist oli praktiliselt uue asjaga ning lihtsalt natuke tolmune. Kui maja oli kuivanud, siis panin selle lauale ja mõlgutasin mõtteid, et mida selle nukumajaga peale hakata. Vaikselt hakkasid ideed tekkima ja järgmisel hetkel lammutasin kohu nukumaja juppideks. Hiljem jäin mõtlema, et kas tulevikus suudan selle asja üldse uuesti kokku saada, sest laual oli 30 osa ja 54 kruvi. Juba lahti kruvimine oli parasjagu keeruline ülesanne. Õnneks tegin enne vähemalt ühe pildi ja ehk see on hiljem abiks.

Mis selle nukumajaga edasi saab? Tuleb lihvimist, värvimist, materjalide peale liimimist jne. Saan ära kasutada igasuguseid materjale, mis niisama on jäänud seisma ja mida ei ole siiani suutnud kusagil ära kasutada. Saab olema huvitav nokitsemine.

Selle nukumaja teemaga meenus, et tegelikult on projekt96 nimekirjas ootamas nukkude ümber tegemised. Aastate jooksul olen kokku kogunud erinevaid nukke eesmärgiga neid muuta. Nukkude ümber tegemine on tegelikult väga huvitav teema. Aastaid tagasi sattusin seda teemat uurima ja natuke katsetasin kuid asi jäi pooleli. Nukkude ümber tegemine on ajamahukas protsess ja need nukud on siiani kannatlikult oma aega oodanud. Ehk nüüd see nukumaja motiveerib nende nukkudega tegelema. Neid ootavaid nukke on omajagu, kui õigesti mäletan, siis viimati oli neid kokku üle 20ne. Tegelikult projekt96 puhul oligi plaanis, et alguses teen kergemaid asju ja hiljem võtan ette ajamahukamad ideed. Kahjuks aeg töötab minu kahjuks, aga loodetavasti ikkagi mõne nuku saan aasta lõpuks ka valmis tehtud.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s